KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528404
nr 1552 8404
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Åker. Signerad, daterad 47. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 62z70 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 17 juli 2023
kl 20:09:53
17/7 20:04:53
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell